Dětský tábor Pražanka O táboře O táboře

  Areál

Náš prostorný chatkový areál se nachází na Rokycansku, mezi obcemi Cheznovice a Mýto. Velkou předností je jeho dopravní dostupnost – od sjezdu z dálnice D5 (exit 50) je to k bráně Pražanky přesně 6 km (viz mapa). Tábor se nachází ve známé rekreační lokalitě na břehu Štěpánského rybníka. Celý areál (cca 1 hektar) obklopuje les, cesta na pláž je dlouhá (či spíše krátká) jen 250 metrů. Přímo v táboře máme čtyři hřiště (velké oblibě se těší zejména to florbalové), ohniště a spoustu travnatého prostoru pro oddílový i celotáborový program.

  Ubytování

Děti jsou ubytovány v chatkách a v pokojích (ti nejmenší). Centrem tábora je hlavní budova s kuchyní a jídelnou, která nabízí dostatečný prostor pro zajištění zajímavého programu při nepříznivém počasí. Ke stejnému účelu nám ale slouží také velký „kulturák“ (který se může podle potřeby snadno proměnit z diskotéky třeba na kinosál nebo společenský sál s pódiem), dvě velké zastřešené terasy a menší klubovna. Umývárky a toalety i marodka jsou rovněž umístěny ve zděných objektech, případný deficit sladkostí mohou děti zahnat v táborovém baru.

  Oddíly a organizace

Šestnáct oddílů dělíme na dvě skupiny, z nichž každá má vlastní program i celotáborovou hru: Čmrdlíci (ti mladší) jsou v rozpětí cca 6-10 let, v oddílech Tatarů (ti starší) jsou táborníci ve věku cca 11-15 let. V obou případech jsou oddíly smíšené (kluci a holky dohromady). Díky takovému rozdělení můžeme konkrétní činnost oddílů i celotáborovou hru lépe přizpůsobit zájmům, vyspělosti a schopnostem dětí.

  Okolí tábora

Dětský tábor Pražanka leží v krásné přírodní lokalitě na úpatí CHKO Brdy, 12 km od jejího nejvyššího vrcholu (Tok, 865 m). V bezprostřední blízkosti tábora je Štěpánský rybník, který patří mezi oblíbené lokality vyznavačů jachtingu a windsurfingu (my ovšem pro „námořnické výpravy“ volíme osvědčené pramice…). Kromě jeho pláží v létě využíváme i další možnosti koupání v blízkém okolí. A malebné okolní lesy a louky nám dávají ideální podmínky pro tvorbu zajímavého programu.

  Vedoucí

Pečlivě připravený program probíhá pod vedením osvědčeného kolektivu zkušených vedoucích. Hlavním vedoucím tábora je pak Václav Vaněček, známý mmj. jako moderátor Dobrého rána s Českou televizí. Samozřejmostí je neustálý zdravotnický dozor, dodržování a kontrola pitného i stravovacího režimu a především dodržování zásad bezpečnostního programu Tábory bez obav. Náš tábor po všech stránkách odpovídá vyhlášce 106/2001 Sb. pro konání dětských zotavovacích akcí.

KAM DÁL? Termíny a ceny – Ohlasy – Program – Bezpečnost

Letní tábory 2015 Letní tábory 2015 Letní tábory 2015 Letní tábory 2015 Letní tábory 2015 Letní tábory 2015 Letní tábory 2015